wtorek, 30 kwietnia 2013

Strefa relaksu

Tym postem chciałabym rozpocząć krótki cykl dotyczący świata relaksu, a mianowicie przybliżę Wam dokładniej znaczenie anglojęzycznych nazw SPA oraz Wellness.

SPA (sanitas per aquamnazwa wywodzi się z języka łacińskiego, która oznacza zdrowie przez wodę. Jest to również sposób na osiągnięcie harmonii ducha i ciała dzięki zabiegom opartym na wodzie. Termin SPA jest terminem międzynarodowym i powszechnie stosowanym. Obecnie nazwa SPA jest zamiennikiem kurortu, uzdrowiska, zdrojowiska czy centrum odnowy biologicznej.  Zabiegi w SPA najczęściej podzielone są na następujące kategorie: 
  • zabiegi na twarz, 
  • zabiegi na ciało, 
  • masaże, 
  • zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni.

Z terminem SPA nierozerwalnie związane jest pojęcie Wellness, które często jest błędnie utożsamiane i używane zamiennie z pojęciem SPA. 

Wellness oznacza styl życia, którego celem jest osiągnięcie dobrego samopoczucia poprzez harmonię ciała, umysłu i ducha. Swoje dobrodziejstwa Wellness czerpie z natury i filozofii dalekiego wschodu. Dlatego istotną rzeczą jest aby zabiegi były wykonywane na najwyższym poziomie, a do każdego klienta należy traktować wyjątkowo oraz indywidualnie.


Wellness&SPA
Dopełnieniem filozofii Wellness jest SPA. Obecnie powstaje dużo obiektów Wellness&SPA, które są miejscem spokoju oraz relaksu, gdzie można nabrać nowej energii i zrewitalizować siły. Obiekty Wellness i SPA oferują zarówno zabiegi SPA takie jak: masaże, zabiegi upiększające i relaksacyjne, jak również zajęcia zapewniające regenerację stanu ciała, ducha i umysłu.  W ofercie ośrodków Wellness i SPA można znaleźć zajęcia fitness, jogi czy tańca oraz sauny, jacuzzi i baseny, łaźnie. Oferowane usługi oraz zabiegi mają na celu ukojenie zmysłów, polepszenie kondycji czy też upiększenie i odmłodzenie. Jako, że wypoczynek w Wellness i SPA ma zapewnić wspaniałe samopoczucie klientów, często menu w hotelowych restauracjach jest dostosowane do wymogów zdrowego odżywania. 



Miejsca noszące nazwę Spa i Wellness możemy podzielić na: 
  • dzienne ośrodki Spa i Wellness (tzw. Day Spa), czyli ośrodek dostępny w ciągu dnia z ofertą ogólnych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, w którym konsumenci przebywają nie dłużej niż jeden dzień, 
  • hotele Spa i Wellness – miejsca, w którym wykupując pobyt, klienci poddają się zabiegom upiększającym i odmładzającym przez cały okres pobytu.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz